Nespresso Kapsül Tchibo İle Uyumlu Mu?

Tchibo kapsül kahve makinaları son zamanlarda ne çok tercih edilen kapsül makine markalarından biri. Nespresso ise en çok tercih edilen kapsül kahvelerden biri. Peki Nespresso kapsül Tchibo ile uyumlu mu?

Nespresso Kapsül Tchibo İle Uyumlu Mu?

Sektörde birçok kahve makineleri ve kapsüller bulunmakta bundan dolayı kahve tutkunlarının kafası bu konuda karışmakta. Bizim bu konuda önerdiğimiz şey kapsül kahve makinesinin markasına uygun özel olarak üretilen kapsül kahvelerden almanız. Böylesi hem kahve tadı için hem de makinadan daha çok verim alabilmek için önemli.

Nespresso Kapsül Kahve

Nespresso markası, kapsül kahvede de uzmandır. Nespresso kapsül Tchibo ile uyumlu mu? Diye bakarsak, uyumlu olmayabiliyor. Nespresso kapsülleri kendi Nespresso kapsül kahve makinaları ile daha uyumlu çalışıyor. Nespresso, kahve çekirdeklerini mevsime ve toprağa göre özenle seçen bir firma. Nespresso bunların hepsini göz önünde bulundurur. Kahve üreten çiftçiler ile birebir iletişim kuruyorlar.

Nespresso Kapsül Tchibo İle Uyumlu Mu?
Nespresso Kapsül Tchibo İle Uyumlu Mu?

Bu sayede daha iyi kahve elde etme imkânı yaratıyorlar. Çiftçiler, çekirdekleri makine değdirmeden elleriyle olgunlaşıp olgunlaşmadığına bakarak topluyor. Böylece her çekirdeğinin kalitesi, asla bozulmuyor. Uygun öğütme yöntemleri kullanarak, öğütmede tat kaybı yaşanmıyor. Bunların yanı sıra alüminyum kapsül sayesinde kahveler dış etkenlerden etkilenmiyor. Ayrıca yüzde yüz geri dönüşümlü ürün olması doğa dostu bir çizgi yaratıyor. Kahve tutkunlarına tam 29 adet kapsül kahve sunuyor.

Tchibo Kahve Makinesi

Nespresso kapsül Tchibo ile uyumlu mu? Sorusuna ne kadar olumsuz yanıt versek de Tchibo kahve makinalarını da incelemek de yarar var. Tchibo kapsül kahve makineleri kahve tutkunları tarafından, Nespresso’dan sonra en çok tercih edilen marka. Nespresso’ya göre Tchibo kahve makinasının daha az seçeneği var. Bu da fonksiyonel açıdan Nespresso’ya göre daha yetersiz olmasına sebep oluyor.

Genellikle Tchibo, fiyat açısından daha ucuz olduğundan dolayı tercih ediliyor. Tchibo’nun modeli sade kahve yapmak için kullanılan makine. Su koyma haznesinin yanı sıra, süt koyma bölümü mevcut değil. Makine ile espresso, filtre kahve ve caffè crema yapabiliyorsunuz. Nespresso makinesinde süt haznesi bulunduğundan dolayı pek çok kahve çeşidini yapabiliyorsunuz.

You may also like...

1 Response

  1. Mart 7, 2021

    […] Nespresso Kapsül Tchibo İle Uyumlu Mu? […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir