Kapsül Kahve Makinesi Ekşi Sözlük 2021

Son zamanlarda en çok tercih edilen kahve türünden bir Kapsül kahvelerdir. Hal böyle olunca kapsül kahve makinesi ekşi sözlük forumunda konuşulur olmuştur. Kapsül kahve, kahve severler tarafından çok tercih edilen ve olumlu yorum alan kahvedir.

Kapsül Kahve Makinesi Ekşi

Kapsül kahve diğer granül kahvelere göre daha sağlıklı olmalarının yanısıra aynı zamanda tek kullanımlık olmasından dolayı daha taze ve lezzetlidir. Bundan dolayı son zamanlarda çok tercih edilir. Fakat kapsül kahvenin yanı sıra kapsül kahve için kullanılan kahve makinası da önemlidir. Ekşi kullananların en çok önerdiği kapsül kahve makinaları, Nespresso ve Tchibo kahve makinalarıdır.

Nespresso Kahve Makinaları

Nespresso kapsül kahve makinesi ekşi sözlükte en çok tercih edilen makine markalarından biridir. Nespresso uzman mühendislerle çalışan bir marka. Kahve makinelerinin üretimini, kahve sever müşterilerin isteklerine göre tasarlıyor ve her geçen gün daha da geliştiriyor. Sütlü ve sade kahve makinaları olmak üzere iki kategori mevcut.

Kapsül Kahve Makinesi Ekşi Sözlük 2021
Kapsül Kahve Makinesi Ekşi Sözlük 2021

Sütlü makinalar ile, cappuccino, latte macchiato, flat white, caffè latte, sıcak süt ve sıcak köpük gibi 6 farklı sütlü kahve imkânınız da bulunuyor. Birçok kahveye tek bir tuşla sahip olmak, birçok kahve severi cezbeden bir özellik. Bunun yanı sıra Nespresso sade ve acı kahve hayranı olan kahve severleri de unutmuyor. Sade Kahve Makinaları da mevcut.

Nespresso Uyumlu Kapsül Kahve Çeşitleri

Makinalar sayesinde 25 saniyede mükemmel kahvenize ulaşıp, kahve zevkinizi yaşıyorsunuz. Sade kahve makinalarının mini boyu sayesinde alandan tasarruf da edebilirsiniz. Sade kahve makinaları ile Espresso ve Lungo modları mevcut. Makinaların kireç bildirimi bulunuyor, bu sayede makinalar için özel üretilen kireç çözeltisi ile düzenli temizlik yaparak, makine ömrünü uzatabilirsiniz.

Tchibo Kahve Makinesi

Tchibo kapsül kahve makinesi ekşi kullanıcıları arasında yine adını duyduğumuz markalardan biri. Nespresso’ya göre Tchibo kahve makinasının daha az seçeneği mevcut. Genelde fiyat açısından daha ucuz olduğundan dolayı tercih ediliyor. Tchibo’nun modeli sadece kahve makinası, süt koyma bölümü mevcut değil. Espresso, filtre kahve ve caffè crema yapılabiliyor. Nespresso makinesindeki gibi süt haznesi bulunmadığından dolayı, kahve çeşidi Nespresso’ya göre daha az. Siyah ve kırmızı rengi mevcut.

You may also like...

4 Responses

 1. Şubat 13, 2021

  […] Kapsül Kahve Makinesi Ekşi Sözlük 2021 […]

 2. Şubat 20, 2021

  […] Kapsül Kahve Makinesi Ekşi Sözlük 2021 […]

 3. Şubat 20, 2021

  […] Kapsül Kahve Makinesi Ekşi Sözlük 2021 […]

 4. Mart 23, 2021

  […] Kapsül Kahve Makinesi Ekşi Sözlük 2021 […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir